Relacja z dnia dziecka

30 maja 2015 roku odbył się Dzień Dziecka w Suchej. Dacie wiarę, że to radosne i jedyne w swoim rodzaju święto odbyło się już po raz piąty?

Tak, tak… Uczestniczyło w nim ponad 130 osób. Po raz kolejny udał się ten dzień w nowej odsłonie. Punkty stałe – oczywiście nie mogło zacząć się inaczej jak od Mszy Świętej (zahaczając uprzednio o recepcję ;-). Później blok zabaw z podziałem na kategorie wiekowe, jak zawsze pyszny obiadek w wykonaniu niezastąpionego Pana Zygmunta, zawody kajakowe, ognisko. Wśród atrakcji, których jeszcze w Suchej nie mieliśmy, pojawili się: Zespół Improwizacji Teatralnej Kaloryfer Impro, których popisy można obejrzeć tutaj: Zobacz

Ich umiejętność bystrego wychwytywania faktów przekuwała się w błyskotliwą i pełną humoru improwizację w postaci parodii rzeczywistości, czym rozbawiali i małych i dużych widzów do łez. Gdyby nie tornado, które pojawiło się nad Suchą równie szybko jak zniknęło – graliby jeszcze dłużej.

Najprawdziwszy wóz strażacki i dzielni strażacy – gdy się pojawili na sygnale nad stawem, dzieci od razu czym prędzej wskoczyły na wóz, a na ich twarzach widać było radość i żywe zainteresowanie.
Dzień umilały pyszne posiłki, w tym drożdżówki i pączki pieczone bez środków chemicznych, podarowane przez Pana Mariusza Siewaszewicza z Cukierni Drożdżowa Rozkosz w Bydgoszczy przy ul. Świętojańskiej 21 czy kiełbaski na wieczornym ognisku, przekazane przez firmę Ekoterma z Lisiego Ogona.
Przez cały dzień można było skorzystać z gabinetu kosmetycznego pani Eli Kryger, która tworzyła cudne makijaże oraz z malowania twarzy dzieci – małe dzieła sztuki tworzyły: Justyna i Monika. Namiot rozbity pod patronatem Bydgoskiej Spółdzielni Socjalnej Solidarni.
Cenną na miarę życia naukę pierwszej pomocy przeprowadził dla dzieci i rodziców profesjonalny sanitariusz Pan Arkadiusz.

Wśród naszych sponsorów należy wymienić:

Vertikal spółka z o.o. z Warszawy, Elem Bursiewicz-Chmielewski spółka jawna z Białegostoku, Perfekt Paweł Berlik z Suchego Boru, Rafał Adam Małek z Niemcza, Das-Art. Studio Dariusz Stopikowski z Bydgoszczy, Carrefour Express z Serocka, Ekoterma Technika Grzewcza Jacek Dudziński z Lisiego Ogona, Cukiernię Drożdżowa Rozkosz z Bydgoszczy,Wydawnictwo KRESKA z Bydgoszczy,Ochotniczą Straż Pożarną z Suchej oraz Państwa Alinę i Wojciecha Glamowskich.

Autorka relacji: Hania Kardach
Sucha Rodzinnie Dzień Dziecka 2015